Bez kategorii

Familia Cristiana – shungo de la Amazonia.

Pot takim hasłem upłynął cały poprzedni tydzień. Do tego tygodnia  przygotowywaliśmy się od prawie miesiąca.

Aż w końcu rozpoczęła się asamblea.

Co to takiego? To zjazd  odpowiedzialnych za prace z wszystkich placówek misyjnych naszego wikariatu. W tym roku przybyła grupa około 140 osób.

Miejscem tego spotkania stał się dom rekolekcyjny Canatari, w którym są piękne religijne murale

Co roku na tydzień, przedstawiciele parafii spotykają się, by podsumować zeszłoroczną prace, co udało się zrealizować a co nie. Ale też zaplanować nowy rok. To bardzo fajne, że w tym spotkaniu biorą udział nie tylko siostry zakonne i księża, ale też osoby świeckie. To przecież oni również, a może przede wszystkim, stanowią wielką siłę naszej ewangelizacji.

W tym roku wszystkie wysiłki duszpasterskie przez nas podejmowane, mają służyć: by Rodzina chrześcijańska, która jest sercem i siłą Amazonii, taką pozostała, a może nawet jeszcze się rozwinęła. (Familia Cristiana shungo de  la Amazonia)

Plan dnia był bardzo napięty. Wystąpienia przedstawicieli parafii, wykłady, spotkania w grupach, wypełniały nasz dzień pracy. Oczywiście nie zabrakło też wspólnych rozmów i modlitwy. Dzięki temu spotkaniu udało mi  się spotkać z wieloma ciekawymi  ludzi z różnych stron naszego wikariatu. I choć odrobinę poznać ich radości, ale i problemy podejmowanych działań misyjnych i codziennego życia.

Ponieważ byłem odpowiedzialny za robienie zdjęć i kręcenie filmików, nie było łatwo znaleźć ciekawych ujęć. :)

Może to wspólne spotkanie przyniesie inne owoce niż zdjęcia.